O nás

UBYTOVÁNÍ UKONČENO 1.1.2015.

Privat Lumiro po 21 letech,  po 252 měsících, po 7670 dnech ubytování ukončil. 

 

 1/ Historie 
Ubytovací služby v našem domě byly zahájeny prvním silvestrovským pobytem v roce 1992.
Jako ocenění za zajišťované služby jsme v  rámci mikroregionu Jilemnicko - svazek obcí získali v roce 2006 ocenění
a plaketu "Krakonoš chválí". Tuto plaketu jsme převzali v Jilemnici v rámci konání akce Krakonošovy letní podvečery.
Nyní je umístěna na čestném místě na přístupovém schodišti do prostorů pro hosty. 
Historie našeho ubytování a zápisy našich hostů jsou také zaznamenány v naší kronice.
Ubytování ukončeno k 1.1.2015 po 21 letech,  po 252 měsících, po 7670 dnech. 

2/ Poloha a dosažitelnost Privatu LUMIRO
Dům je v podkrkonošské obci Studenec – Zálesní Lhota s cca 1800 obyvateli v nadmořské výšce 502m n/m. Obec se nachází na hlavním silničním tahu Praha – Špindlerův Mlýn (Krkonoše), přibližně 10 km od Vrchlabí, 7 km od Jilemnice a 10 km od Nové Paky. Rozkládá na náhorní planině na úpatí vrchu Strážník (630 m n/m), odkud je možno vidět nádherné panorama Krkonoš - od Jizerských hor, přes střední část Krkonoš až po východní oblast Krkonoš.

3/ Jak se k nám dostanete
Obec Studenec leží na hlavním silničním tahu Praha - Krkonoše, 10 km od Vrchlabí, 10 km od Nové Paky a 7 km od Jilemnice. Rodinný dům se nachází v klidné části obce, cca 500 m/n/m. Dobré autobusové spojení, zastávka BUS 200 nebo 700 m. Vlakové spojení z Horek u Staré Paky (3km) nebo Martinice v Krkonoších (4 km). Další informace o obci je možné získat na: http://www.studenec.cz. Jednou z předností polohy Studence, a tím i polohy našeho domu, je skutečnost, že Studenec se nachází v Podkrkonoší na náhorní planině v nadmořské výšce cca 500 - 630 metrů nad mořem, s překrásným rozhledem po celém okolí. Je zde mnoho krásných míst k procházkám a pobytu v přírodě. Nazbývá nám proto nic jiného než Vás co nejsrdečněji pozvat k návštěvě Studence a přesvědčit se o tom. Fotografie přírody ve fotogalerii na naši internetové stránce http://www.lumiro.cz a http://lumiro.webovastranka.cz jsou jen malou ukázkou a pozvánkou.

Příjezd do Studence lze uskutečnit např. trasou:
1/ od Harrachova – Jablonec nad Jizerou - Hrabačov – Jilemnice (Hrabačov) – Jilemnice - Studenec (u kostela)
2/ od Hradce Králové – Nová Paka -  Horka u Staré Paky - Studenec (u kostela)
3/ od Prahy – Jičín - Nová Paka -  Horka u Staré Paky - Studenec  (u kostela)
Dále od kostela po místní silnici směrem na obec Karlov. Dům najdete po cca 600 m na levé straně silnice asi
100 m před křižovatkou s místním názvem U Lípy. 

4/ Vybavení a služby
Připojení na INTERNET je pro naše hosty ZDARMA!! Naše WIFI síť LUMIRO zabezpečí Váš kontakt s celým světem. Ubytování je realizováno v prvním patře rod. domu s úplným sociálním zařízením, vybavenou kuchyní (mikrovlnka, lednička, kávovar, dále digitální příjem TV + SAT atd.). Celková kapacita ubytování je pro 8 osob (2x dvoulůžkový a 1x čtyřlůžkový pokoj). V případě potřeby je možnou v jdnom dvoulůžkovém pokoji zajistit přistýlku. Pro děti je k dispozici dětské hřiště, dále je zde pergola, zahrádka, zahradní šachy a tábořiště. Služby v objektu: podle dohody. Služby v obci: restaurace nyní 2 až 3 km, prodejny potravin 700m, pošta 700m. Aktuální stav a poslední informace o dění v našem domě, doplněné rozsáhlou fotogalerií, můžete získat a vidět na naši internetové stránce: http://www.lumiro.cz.
Pobyt s domácím zvířetem: Není možný

5/ Rekreace a služby v okolí
 V místě a blízkém okolí je dost příležitostí pro aktivní odpočinek, do 30km jsou dostupné Krkonoše (Špindlerův Mlýn), Český ráj, Dvůr Králové – Safari, Semilsko - Bozkovské jeskyně a další přírodní a kulturní památky. V létě: Členitá kopcovitá a zalesněná krajina je ideální pro pěší turistiku i cykloturistiku. Okolo domu vede cyklotrasa 4294 směřující jižním směrem na Český ráj a opačně kolem koupaliště v Dolní Kalné dále na Trutnovsko. Dále s napojením na cyklistické trasy v Podkrkonoší a po úpatí a hřebenech Krkonoš. Koupaliště přírodní: 7 km Dolní Kalná, 7 km Pecka, 12 km Kruh u Jilemnice, 25 km Dvůr Králové, 30 km Trutnov. Bazény: 7 km Jilemnice, 30 km Jičín, 30km Špindlerův Mlýn, 50 km Hradec Králové, 80 km Liberec Aqua centrum Babylón – zábavné a kulturní centrum Libereckého kraje. Tenisové kurty: 1 km Studenec, Zábavní centra: Disko: 7 km Jilemnice Zipp a Továrna, 10 km Vrchlabí Dr. Max, 10 km Disko Phenix Pecka. V zimě: V okolí Studence a vrchu Strážník je v zimě udržováno cca 25 km běžeckých tratí. Sjezdové lyžování pro začátečníky je možné na lyžařských svazích v okolí: 3 km Zálesní Lhota (vlek cca 250 m), 4 km Martinice (vlek cca 300 m) nebo 10 km Jilemnice (vlek cca 500 m). Pro náročnější lyžaře jsou dostupné lyžařské areály ve Vrchlabí (10km), Herlíkovice (15 km), Benecko 15 km), Vítkovice (20km), Špindlerův Mlýn (27 km), Černá hora (20 km). Bruslení: přírodní kluziště ve Studenci nebo krytý stadion ve Vrchlabí nebo Nové Pace. Kina: Jilemnice, Vrchlabí, Nová Paka. Dále lze využít kulturní a společenské akce ve Studenci, Jilemnici, Vrchlabí nebo Nové Pace podle aktuální nabídky a zájmu návštěvníků. Aktuální informace viz. měsíčník Kulturní typ na http://www.kulturnitip.cz. Každoroční srpnová akce Privatu LUMIRO "Soused roku" přiláká každý rok mnoho spokojených hostů. Více než 2500 fotografií a další informace najdete na naši domácí internetové stránce http://lumiro.webovastranka.cz a další fotografie a informace na http://www.lumiro.cz, Zde jsou uvedeny i další odkazy na internetové stránky okolních měst, Krkonošského národního parku a dalších zajímavých míst, které je možno navštívit.


Novinky
31.3.2024 Hořice - výstava modelů

Výstava železniční modelů v Hořicích 31.3.2024. Pro nás pěkný výlet a zážitek.Návštěvnost

TOPlist


Kontakty
Emailová adresa: miroslav.jezdinsky@seznam.cz Telefon: +420 724 094 830 Webové stránky: www.lumiro.cz