Novinky
26.09.2012
Zahrada v létě 2012

Jako malá vzpomínka na letošní léto jsou fotografie naši zahrady a květin.

Fotografie najdete v naši Fotogalerii.


07.09.2012
Studenecký zpravodaj 4/2012

V září 2012 vyšlo letošní čtvrté číslo studeneckého zpravodaje.
Pro nás je toto číslo důležité, protože si v něm můžete přečíst zprávu z našeho letošního Setkání harmonikářů 2012, které se uskutečnilo v pátek 20.7.2012.

Odkaz na článek najdete zde:
  http://www.studenec.cz/sz/wp-content/uploads/sz/sz2012_4.pdf 

Děkuji tímto ještě jednou všem harmonikářům a hostům za zájem o tuto akci.   
V naši Fotogalerii se můžete prohlédnout dřevořezby, věnované Tomášem Brejšou pro naše harmonikáře. 

 Mirek Jezdinský


20.08.2012
Studenec - vesnice roku 2012 LK

Obec Studenec -Zálesní Lhota získala ocenění Vesnice roku 2012 v rámci Libereckého kraje.
Dne 16.8.2012 byla obci na slavnostním zasedání předána "Zlatá stuha".

Vesnice roku ve zprávách v TV: První zprávu dne 17.8.2012 na jdete v našm hlavním Menu-Odkazy .... :  
Fotografie ze Studence najdete v naši Fotogalerii.

Níže k informaci převzatý text zprávy z internetové stránky Krajského Úřadu Libereckého Kraje ze dne 17.8.2012:

Hejtman LK Stanislav Eichler, náměstek hejtmana LK pro evropské projekty a venkov Vít Příkaský a radní LK Pavel Petráček (všichni ČSSD) společně s Jiřím Vačkářem, vrchním ředitelem sekce pro regionální politiku Ministerstva pro místní rozvoj ČR a se zástupci Výboru hospodářského a regionálního rozvoje předali včera v sokolovně ve Studenci na Semilsku ceny vítězům krajského kola soutěže Vesnice roku 2012 v Libereckém kraji. Absolutním vítězem se stal podkrkonošský Studenec. Mezi dalšími hosty byl například poslanec Parlamentu ČR Pavel Ploc (ČSSD) a starostové zúčastněných obcí.

„O konečné podobě výsledků soutěže Vesnice roku 2012 Libereckého kraje rozhodla hodnotitelská komise, která ocenila zejména aktivní přístup k mládeži a fungování místních sportovních klubů a oddílů,“ prozradil Vít Příkaský s tím, že v Libereckém kraji se do letošního ročníku soutěže přihlásilo 15 obcí, což bylo o čtyři méně než v loňském ročníku a vůbec nejméně za posledních sedm ročníků.

Desetičlenná krajská komise hodnotitelů navštívila mezi prvním a osmnáctým červnem všechny přihlášené vesnice a následně došla k závěru, že nejvíce ji oslovil Studenec, se svými 1850 obyvateli druhá největší z přihlášených vesnic. Studenec za vítězství v krajském kole obdržel vedle zlaté stuhy a postupu do republikového finále také finanční ocenění ve výši milion korun. Na přelomu srpna a září navštíví Studenec celostátní komise soutěže a ze třinácti finalistů pak v první polovině září vybere letošního vítěze soutěže. Ten získá za své vítězství prémii 2 miliony korun.

„Jsem rád, že vítězem je Studenec, který je v posledních letech pravidelným účastníkem soutěží podporujících rozvoj obcí, jako je právě Vesnice roku Libereckého kraje. V minulých ročnících se Studenec umísťoval na předních místech a získal několik stuh za různá odvětví. V roce 2009 získal zelenou stuhu v krajském kole a tu samou stuhu obhájil ještě v kole celorepublikovém. Získání právě tohoto celorepublikového ocenění bylo doprovozeno nominací do mezinárodní soutěže Entente Florale Europe 2010, kde Studenec jako první obec našeho kraje uspěl a na vyhlášení, které se konalo v Itálii si převzal stříbrnou plaketu za druhé místo. Nyní vítáme Studenec také v síni slávy krajského kola Vesnice roku a já věřím, že to pro starostu Jiřího Ulvra a celé zastupitelstvo obce bude výzvou k dalším aktivitám a další příkladné reprezentaci našeho kraje,“ řekl hejtman, který zlatou stuhou dekoroval starostu Studence Jiřího Ulvra.

 


04.08.2012
Video z harmonikářů 2012

Krátkou ukázku videa z letošního setkání harmonikářů 20.7.2012 můžete spustit zde:

http://www.youtube.com/watch?v=tGWdSonDS64&feature=plcp

Video z roku 2011 je zde:

http://www.youtube.com/watch?v=ix03hSxcepk&feature=plcp

Vše je uloženo na YouTube na účtu: lumiro198


25.07.2012
Setkání harmonikářů 2012

Setkání harmonikářů a přátel se uskutečnilo v pátek 20.7.2012.
Ve fotogalerii se můžete podívat, jak to u nás v ten večer vypadalo. 


Novinky
Přístavba školy stav 1.2.2021

I v zimě pokračuje stavba nové části studenecké školy. Nyní především montáže rámů oken. Více foto zde tímto odkazem. Studenec - škola - přístavba - stav 1.2.2021 – Miroslav Jezdinský – album na Rajčeti (idnes.cz) Dále také pokračuje stavba fotbalových…Návštěvnost

TOPlist


Kontakty
Emailová adresa: miroslav.jezdinsky@seznam.cz Telefon: +420 724 094 830 Webové stránky: www.lumiro.cz