Novinky
20.10.2012
WIFI rozšíření v 10/2012

Pro naše hosty jsme v říjnu 2012 vylepšili nabídku bezplatného internetového připojení pomocí naši WIFI sítě LUMIRO. Pomocí nového zařízení jsme mnohonásobně zlepšili vysílání a příjem internetu ve 2.patře domu, tzn. v našich společenských a ubytovacích prostorách. 


01.10.2012
Harmonikáři v Pískové Lhotě 29.9.12

V sobotu 29.9.12 se uskutečnilo setkání harmonikářů v Pískové Lhotě u Poděrad. Toto malé setkání proběhlo jako součást Dne otevřených dveří sboru dobrovolných hasičů a jejich rozloučení s létem 2012. Naše malá skupinka harmonikářů a hostů z Jilemnice a ze Studence z Podkrkonoší přijela na základě pozvání pana Václava Najbrta. Odpoledne uteklo jako voda a dobrou náladu určitě nezkazil ani podvečerní déšť. Děkujeme tímto za pozvání a příjemné setkání, za příjemné zážitky, nové přátele a známé.
V naši Fotogalerii najdete z této akce několik fotografií. 


.


26.09.2012
Zahrada v létě 2012

Jako malá vzpomínka na letošní léto jsou fotografie naši zahrady a květin.

Fotografie najdete v naši Fotogalerii.


07.09.2012
Studenecký zpravodaj 4/2012

V září 2012 vyšlo letošní čtvrté číslo studeneckého zpravodaje.
Pro nás je toto číslo důležité, protože si v něm můžete přečíst zprávu z našeho letošního Setkání harmonikářů 2012, které se uskutečnilo v pátek 20.7.2012.

Odkaz na článek najdete zde:
  http://www.studenec.cz/sz/wp-content/uploads/sz/sz2012_4.pdf 

Děkuji tímto ještě jednou všem harmonikářům a hostům za zájem o tuto akci.   
V naši Fotogalerii se můžete prohlédnout dřevořezby, věnované Tomášem Brejšou pro naše harmonikáře. 

 Mirek Jezdinský


20.08.2012
Studenec - vesnice roku 2012 LK

Obec Studenec -Zálesní Lhota získala ocenění Vesnice roku 2012 v rámci Libereckého kraje.
Dne 16.8.2012 byla obci na slavnostním zasedání předána "Zlatá stuha".

Vesnice roku ve zprávách v TV: První zprávu dne 17.8.2012 na jdete v našm hlavním Menu-Odkazy .... :  
Fotografie ze Studence najdete v naši Fotogalerii.

Níže k informaci převzatý text zprávy z internetové stránky Krajského Úřadu Libereckého Kraje ze dne 17.8.2012:

Hejtman LK Stanislav Eichler, náměstek hejtmana LK pro evropské projekty a venkov Vít Příkaský a radní LK Pavel Petráček (všichni ČSSD) společně s Jiřím Vačkářem, vrchním ředitelem sekce pro regionální politiku Ministerstva pro místní rozvoj ČR a se zástupci Výboru hospodářského a regionálního rozvoje předali včera v sokolovně ve Studenci na Semilsku ceny vítězům krajského kola soutěže Vesnice roku 2012 v Libereckém kraji. Absolutním vítězem se stal podkrkonošský Studenec. Mezi dalšími hosty byl například poslanec Parlamentu ČR Pavel Ploc (ČSSD) a starostové zúčastněných obcí.

„O konečné podobě výsledků soutěže Vesnice roku 2012 Libereckého kraje rozhodla hodnotitelská komise, která ocenila zejména aktivní přístup k mládeži a fungování místních sportovních klubů a oddílů,“ prozradil Vít Příkaský s tím, že v Libereckém kraji se do letošního ročníku soutěže přihlásilo 15 obcí, což bylo o čtyři méně než v loňském ročníku a vůbec nejméně za posledních sedm ročníků.

Desetičlenná krajská komise hodnotitelů navštívila mezi prvním a osmnáctým červnem všechny přihlášené vesnice a následně došla k závěru, že nejvíce ji oslovil Studenec, se svými 1850 obyvateli druhá největší z přihlášených vesnic. Studenec za vítězství v krajském kole obdržel vedle zlaté stuhy a postupu do republikového finále také finanční ocenění ve výši milion korun. Na přelomu srpna a září navštíví Studenec celostátní komise soutěže a ze třinácti finalistů pak v první polovině září vybere letošního vítěze soutěže. Ten získá za své vítězství prémii 2 miliony korun.

„Jsem rád, že vítězem je Studenec, který je v posledních letech pravidelným účastníkem soutěží podporujících rozvoj obcí, jako je právě Vesnice roku Libereckého kraje. V minulých ročnících se Studenec umísťoval na předních místech a získal několik stuh za různá odvětví. V roce 2009 získal zelenou stuhu v krajském kole a tu samou stuhu obhájil ještě v kole celorepublikovém. Získání právě tohoto celorepublikového ocenění bylo doprovozeno nominací do mezinárodní soutěže Entente Florale Europe 2010, kde Studenec jako první obec našeho kraje uspěl a na vyhlášení, které se konalo v Itálii si převzal stříbrnou plaketu za druhé místo. Nyní vítáme Studenec také v síni slávy krajského kola Vesnice roku a já věřím, že to pro starostu Jiřího Ulvra a celé zastupitelstvo obce bude výzvou k dalším aktivitám a další příkladné reprezentaci našeho kraje,“ řekl hejtman, který zlatou stuhou dekoroval starostu Studence Jiřího Ulvra.

 


Novinky
Studenecké míle 25.5.2024 - 17.ročník

Studenecké míle 25.5.2024 - 17.ročníkVíce než mnoho slov celou akci nejlépe připomenou pořízené fotografie:Odkazy jsou zde: DOPOLEDNE https://www.rajce.idnes.cz/lumiro198/album/studenecke-mile-25-5-2024-prvni-cast DOPROVODNÝ…Návštěvnost

TOPlist


Kontakty
Emailová adresa: miroslav.jezdinsky@seznam.cz Telefon: +420 724 094 830 Webové stránky: www.lumiro.cz