Novinky
19.09.2013
Foto z opravy silnice

Pokusím se průběžně každý týden udělat několik fotografií jak probíhá oprava naši hlavní silnice ve Studenci.

Fotografie najdete ve Fotogalerii pod názvem "Oprava silnice od 2.9.13".


13.09.2013
Oprava silnice

Dne 2.9.2013 byla zahájena první etapa dlouho očekávané opravy hlavní silnice mezi Studencem a obcí Horka u Staré Paky. Ve fotogalerii najde fotografie, jak výstavba postupně probíhala.


27.08.2013
Studenecký zpravodaj 4/2013

V těchto dnech koncem srpna vyšlo další číslo studeneckého zpravodaje.

Zde si můžete přečíst zprávu z našeho setkání harmonikářů 2013 a také poslední informaci k rekonstrukci silnice Studenec - Horka.

Odkaz na zpravodaj je zde.

http://www.studenec.cz/sz/category/cislo-42013/


14.08.2013
Dříve než ve studeneckém zpravodaji

Setkání harmonikářů 2013 (5. ročník)

12. 7. 2013 (pátek)

  Letošní setkání harmonikářů ve Studenci se uskutečnilo v klubovně „Orlovna“ v areálu studenecké školy. Nepředvídatelné počasí tohoto roku tuto volbu místa jen potvrdilo. Přestože přímo nepršelo, jen chvíli mrholilo a bylo chladno, prostředí Orlovny bylo pro všechny přítomné určitě příjemné.

  Od loňského Setkání harmonikářů 2012 se uskutečnilo několik akcí, které stojí za zmínku. Především to byla naše návštěva Pískové Lhoty 29. 9. 2012 (účast pp. Drábek, Fišera, Jezdinský) na akci, kterou spolupořádal Václav Najbrt. V prosinci 12. 12. 2012 jsme se společně sešli na Mikulášské zábavě v Nové Pace (ze Studence přijeli pp. Fišera, Boura, Prokop, Jezdinský). Tyto akce byly zdokumentovány vystavenými fotografiemi na malé nástěnce. Na nástěnce si mohl také každý prohlédnout i prezentaci a koláž z fotografií z předcházejících 4. ročníků, kterou vytvořil pan Brejša s. r.

  Letošního setkání se zúčastnila skupina harmonikářů z Nové Paky se svým „Fanklubem“, a dále tradiční hosté, Jiří Budina, Miroslav Drábek, Jan Junek, Josef Hák s manželkou Helenou, Petr Hák a Mirek Jezdinský. Zúčastnit se nemohli pp. Junek V., Horák, Nosek, Najbrt. Někteří pozvaní se bohužel neozvali. V průběhu večera každý harmonikář postupně ukázal něco ze svého umění. Někdo to doplnil i o informace a zajímavosti o hraných skladbách. Letos poprvé se nám podařilo zajistit zvukovou aparaturu a vystoupení harmonikářů ozvučit.

  Do naši pomyslné „síně slávy“ byl letos uveden a oceněn pan Miroslav Drábek z Jilemnice. Nádhernou dřevořezbu s hudebním tématem opět vyrobil a daroval pan Tomáš Brejša j. r..
Děkujeme mu za přízeň a za mnoho krásných chvil s harmonikou při našich setkáních.

Společná fotografie všech přítomných harmonikářů byla jedním z dalších vrcholů tohoto večera. Dále vyhlášené sólo pro Miroslava Křížka z  Nové Paky, nejstaršího a již mnoholetého účastníka našich setkání, bylo dalším příjemným okamžikem na konci večera. Také jemu přejeme mnoho krásných chvil s harmonikou a českou písničkou. Písničky a tanec občas vystřídaly i vtipné anekdoty, které přinesly v průběhu večera příjemnou, pohodovou a uvolněnou náladu.

  Večer utekl opět jako voda. Věřím a doufám, že přítomní hosté se dobře bavili a příště přijdou opět. Bez pomoci rodiny, kamarádů a přátel by se tento večer nepodařilo uskutečnit. Na závěr bych chtěl proto poděkovat všem, kdo se jakýmkoliv způsobem podílel na zajištění tohoto večera. Ještě jednou díky.     

Mirek Jezdinský j. r.


22.07.2013
Harmonikáři 2013

Při setkání harmonikářů ve Studenci dne 12.7.13 byl oceněn a do naši malé "Síně slávy" uveden pan Miroslav Drábek z Jilemnice. Předanou krásnou dřevořezbu opět vyrobil a věnoval pan Tomáš Brejša. 

Do Fotogalerie jsem přidal několik dalších fotografií. Současně ještě jednou děkuji všem harmonikářům za účast a děkuji také všem, kteří tuto akci pomohli zajistit. 

Mirek Jezdinský


Novinky
Jiří Šlitr 100.let 15.2.2024

 MALÉ SETKÁNÍ S VELKÝM RODÁKEM Zálesní Lhota 15.2.2024 Jiří Šlitr -  výročí 100. let od narození v Zálesní Lhotě dne 15.2.1924.  https://www.rajce.idnes.cz/lumiro198/album/zalesni-lhota-jiri-slitr-15-2-2024Návštěvnost

TOPlist


Kontakty
Emailová adresa: miroslav.jezdinsky@seznam.cz Telefon: +420 724 094 830 Webové stránky: www.lumiro.cz